Anket
Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?

Turbobit Premium Hesap Alma

Pentagram - Akustik (2017) Full Albümü İndir (320 Kbps)

Paylaş:
Pentagram - Akustik (2017) Full Albümü İndir (320 Kbps)
Pentagram Akustik İndir Full Albüm 2017 (320 Kbps Mp3)

Ünlü müzik grubu Pentagram'ın 30. yıla özel hazırladığı "Akustik" albümünü bu sayfamızda indirebilirsiniz. Ses kalitesi orijinal 320 Kbps olup, yüksek kalitededir.

Albüm İçeriği

1 - Apokalips
2 - Geçmişin Yükü
3 - Uzakta
4 - No One Wins The Fight
5 - Fly Forever
6 - Gündüz Gece
7 - Anatolia ( feat. Şebnem Ferah)
8 - In Esîr Like An Eagle
9 - For The One Unchanging
10 - Give Me Something To Kill The Pain
11 - Sonsuz

Albümü İndirme Linki

Turbobit ile İndir - Pentagram - Akustik (2017) Full Albüm

Türk Metal Müziği'nin efsane grubu Pentagram'dan 30. yıla özel "Akustik" albüm

Efsane kadro ile 30 yıllık bir yolculuk

30 yıldır heavy metal dünyasındalar. Hafızalardan silinmeyen eserlere imza attılar. Çıkardıkları her albümde, heyecanlarından bir şey kaybetmediklerini gösterdiler. Bu süre içinde birçok müzisyen Pentagram adı altında buluştu. Ve şimdi bu isimlerin yolları "Pentagram Akustik" albümünde kesişti.

Sony Music etiketiyle yayınlanan "Akustik" albümünde davulda Cenk Ünnü, bas gitarda Tarkan Gözübüyük, gitarlarda Hakan Utangaç, Metin Türkcan ve vokalde Gökalp Ergen'den oluşan gruba, bu müzikal yolculuğun efsane isimleri Murat İlkan, Ogün Sanlısoy ve Demir Demirkan'ın yanı sıra Kerem Özyeğen, Ozan Tügen, Şebnem Ferah, İskender Paydaş gibi değerli konuklar da eşlik ediyor.

EFSANE KADRO BİR ARADA

Türkiye'de heavy metal müziğin dönüm noktalarından olan 1992 tarihli "Trail Blazer" albümündeki yırtıcı vokalleriyle Pentagram tarihinde iz bırakan Ogün Sanlısoy, yeni albümde güçlü perküsyon düzenlemesiyle öne çıkan "No One Wins The Fight"ı ve Pentagram'ı kurulduğu 1987'den bu yana takip eden kemik kitlenin her daim favori şarkılarından "Fly Forever"ı yeniden seslendiriyor.

Yayınlandığı 1997 yılında Pentagram'ın daha geniş kitlelerce tanınmasını sağlayan "Anatolia", uluslararası yankı bulan "Unspoken" ve "Bir" albümlerinde Pentagram'ın sesi olan Murat İlkan, albümde Melisa Uzunarslan'ın kemanıyla büyülediği "For The One Unchanging" ve klasiklerden "In Esîr Like an Eagle" şarkılarını yorumluyor.

"Trail Blazer" ve "Anatolia" albümlerinde yüksek voltajlı imzaları bulunan Demir Demirkan da, Pentagram'a bu kez akustik gitarıyla eşlik ediyor.

2010'da gruba katılan Gökalp Ergen, yakın dönem konserlerde hep bir ağızdan söylenen "Geçmişin Yükü", "Uzakta" ve İskender Paydaş'ın piyanoyla sihir kattığı "Apokalips"i seslendirirken, "Give Me Something To Kill The Pain"de de Murat İlkan'la beraber unutulmaz bir düet sunuyor.

Aşık Veysel'in yıllar içinde Pentagram'la da özdeşleşen başyapıtı "Uzun İnce Bir Yoldayım" ve grubun en bilinen şarkılarından "Sonsuz" da bu albümde dikkat çekiyor. Gökalp Ergen, Murat İlkan ve Ogün Sanlısoybu parçaları birlikte seslendiriyor.

Dile kolay; tam 30 yıl... Efsane kadro tekrar bir arada!

ŞEBNEM FERAH'TAN ANATOLIA YORUMU

Albümün heyecan veren bir diğer sürprizi de, grubun yakın dostu Şebnem Ferah'ın "Anatolia" şarkısını seslendirmiş olması. Kendine özgü yorumuyla Anatolia'ya yeni bir boyut katan Şebnem Ferah, bu performansıyla da oldukça konuşulacak.

Pentagram, akustik enstrümanlarla tekrar yorumladıkları şarkılarında tüm efektleri kapatarak, 30 yıllık bir serüveni paylaşıyor ve bu albümle her yaştan müzik tutkununu, yeni ve farklı bir yolculuğa davet ediyor.
Yorum Yap
Adınız:
E-Mail Adresiniz: