Anket
Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?

Turbobit Premium Hesap Alma

Metin Türkcan - Vakti Geldi (2016) Full Albümü İndir (320 Kbps)

Paylaş:
Metin Türkcan - Vakti Geldi (2016) Full Albümü İndir (320 Kbps)
Metin Türkcan - Vakti Geldi (2016) Full Albümü İndir (320 Kbps)
Metin Türkcan Vakti Geldi Full Albüm İndir 2016 (320 Kbps Mp3)

Albümde Şebnem Ferah, Hayko Cepkin, Harun Tekin, Ogün Sanlısoy gibi Türk rock müziğinin en iyi sanatçıları yer alıyor. Toplam 10 şarkıdan oluşan albümü aşağıda yer alan indirme linkiyle indirebilisiniz.

Albümdeki Şarkıların Listesi

01 - Ogün Sanlısoy - Beynim Çatladı
02 - Harun Tekin - Vakti Geldi
03 - Şebnem Ferah - Dilektaşı
04 - Hayko Cepkin - Kör Hükümdar
05 - Aylin Aslım - Yanımda Sen Olmayınca
06 - Murat İlkan - Rüya
07 - Mars
08 - Umut Kuzey - Çok Mu Uzak
09 - Pamela Spence / Ray Rizzo - Believe In Love
10 - T'As L'Aır D'Une Chanson

Albümü İndirme Linki

Turbobit ile İndir - Metin Türkcan - Vakti Geldi (2016) Albüm

Türk Rock müziğin en iyileri "Metin Türkcan" için bir arada!

Pentagram ve Şebnem Ferah'ın virtüöz gitaristi Metin Türkcan, nam-ı diğer Metoboy, olağanüstü gitar sololarına eşlik eden saçları, adına üretilen özel gitarıyla Türk rock müziğinin en önemli figürlerinden biri. Metin Türkcan, yıldızları bir araya getirdiği "Vakti Geldi" albümüyle bir figürden çok bir sembol olmaya doğru bir adım adıyor. Türkcan ilk albümünde, şarkılarını rock müzik sektörüne son 20 yıldır damgasını vurmayı başaran en önemli isimler ile söylüyor.

Bestelerin büyük kısmını kendisinin yaptığı şarkıları, albüme konuk olan Ogün Sanlısoy, Harun Tekin, Şebnem Ferah, Hayko Cepkin, Aylin Aslım, Murat İlkan, Umut Kuzey, Pamela Spence gibi her biri aynı zamanda en yakın dostu olan isimlerle birlikte yazan Metin Türkcan, Arpej Müzik etiketiyle yayınlanan albümde bir daha bir araya gelmesi zor isimlerle ölümsüz bir albüme imza atıyor.

Albümün sürpriz cover'ı aynı zamanda çıkış şarkısı, Ali Tekintüre ve Mesut Poyraz'ın sözlerini yazdığı, Gülden Karaböcek'in bestelediği unutulmaz şarkı 'Dilektaşı'. Şarkı Şebnem Ferah'ın yorumuyla, yeni nesillerle tanışacak.

Metin Türkcan, müzik kariyerine 16 yaşında başladı. İlk grubu Metafor ile birlikte çeşitli metal müzik coverları ve besteler yaptı. Bu grubun dağılmasından sonra yine bir metal müzik grubu olan Disgrace'i kurdu ve çalışmalarına devam etti. Disgrace ile birlikte 'D is crazy' adında Hades Müzik ve Raks Müzik etiketi ile 1993 sonlarında İngilizce sözlü bir albüm yayınladı. Bu grubun da dağılmasının ardından; Murat İlkan ve Berk Evren ile birlikte 'Cherokee' isimli bar gurubunu kurdular. Grupta gitarist olarak yer aldı ve ardından Pentagram ile kariyerine devam etti.
Pentagram ve Şebnem Ferah`la eş zamanlı olarak yürüttüğü çalışmalarının yanında, 2008 yılında kurduğu Metoboy adlı grubuyla da sahne almaya devam eden Metin Türkcan, adına imza (Signature) gitar üretilen ilk Türk gitaristi oldu. Rock müziğin önde gelen gitar markalarından ESP "Metoboy" serisini 2011 yılında sınırlı sayıda üretti ve satışa sundu.

Metin Türkcan'ın ilk solo albümü Vakti Geldi, sanatçının sadece virtüöz bir gitarist değil, aynı zamanda iyi bir besteci ve yorumcu olduğunu kanıtlıyor.
Yorum Yap
Adınız:
E-Mail Adresiniz: